Trafik Sigortası

Trafik Sigortası herhangi bir kaza durumu olması halinde karşı tarafın mal veya canına verilen hasarın yapılmış olan kabahat oranına bağlı olarak ya tamamen yada kısmen karşılayan sigorta poliçesi türüdür.

Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası ya da kısaca trafik sigortası karayoluna çıkan tüm motorlu araçlar için 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince yapılması olan trafik sigortası poliçe türüdür.

Polis kontrollerinde araçlarda bulunması gereken evraklardan biride Trafik Sigortası poliçesidir. 

Küresel Kurumsal Sigorta Olarak (Mapfre, Allianz, Axa, Anadolu, Ray, Groupama Sigorta Firması, Sompo Japan, Bereket, Quick, Magdeburger, Ak Sigorta Acentesi, Doğa, Hdi, Koru, Atlas, Orient, Gri) Trafik Sigortası hizmetlerini profesyonel olarak yerine getirmekteyiz.  

Hasarlılık ve hasarsızlık kayıt bilgileri Sigorta Gözetim Birimi'min TRAMER isimli veri merkezinde tutulmaktadır. 

Trafik Sigortası Fiyatları

Hazine Müsteşarlığı tarafından teminat sınırı ve tarife pirimi belirlenmekte ve yayımlanmaktadır.

Sigorta yapılan dönemde oluşabilecek hasarlar bir sonraki dönemdeki poliçe tutarınıda etkilemektedir. Hasarın olmaması durumunda bir sonraki dönem hasarsızlık indirimi uygulanmaktadır. Etiketler:
Trafik Sigortası, Etlik, İncirli, Keçiören, Ankara, Danışment, Basınevleri, Tepebaşı, Aşağı Eğlence, Ayvalı, Ovacık, Şentepe, Pamuklar, Mapfre, Allianz, Axa, Anadolu, Ray, Groupama, Sompo Japan, Bereket, Quick, Magdeburger, Ak Sigorta, Doğa Sigorta Acentesi
Copyright - 2021  |  Küresel Kurumsal Sigorta